Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij
Youtube
Facebook

Zapisz się do Akademii Reksia!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Reksia. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Jesteś zainteresowany zajęciami w Akademii Piłkarskiej Reissa?

Zostaw kontakt!
Sportujmy.pl
Aktywność fizyczna nie musi być nudna!

 

 

Problem otyłości dotyczy już co trzeciego dziecka w Polsce

 

Lekarze alarmują: z roku na rok rośnie w Polsce dzieci z nadwagą. Problem z nieprawidłową masą ciała dotyczy już nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to związane ze złymi nawykami żywieniowymi oraz przede wszystkim brakiem ruchu.
W dzisiejszych czasach, najmłodsze pokolenie spędza coraz więcej czasu przed telewizorem
i komputerem kosztem aktywności fizycznej. Szczególną rolę odgrywają tu rodzice. Otyłość przez znaczną większość dorosłych nie jest uważana za chorobę. Nieświadomi często zbyt późno dostrzegają, że ich pociecha ma problemy z wagą.
Jak więc zadbać o zdrowy rozwój dziecka? Lekarze nie mają wątpliwości:  ważne jest, by w parze z dietą szły zajęcia sportowe. To na nas - rodzicach spoczywa obowiązek, by wprowadzić dziecko w rozmaite formy sportu już od pierwszych lat życia. 

 

 

 

Aktywność fizyczna nie musi być nudna!

 

Zajęcia ruchowe nie musza być wcale nudne. Najważniejsze, by aktywność fizyczna była dla dziecka przede wszystkim przyjemnością i dobrą zabawą. Jak więc zachęcić najmłodszych do  ruchu? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa - Chcemy, by sport był dla dzieci przede wszystkim radością i dostarczał pozytywnych emocji. A nie ma nic lepszego, jak zabawa, która dodatkowo przynosi korzyści - rozwija wszystkie grupy mięśni, koryguje wadę postawy oraz polepsza koordynację ruchową – opowiada Piotr Reiss.

 

 

Jedna z największych szkółek piłkarskich w naszym kraju już od ponad 3 lat zaraża pasją do sportu coraz większą liczbę dzieci. Grono miłośników futbolu i aktywnego trybu życia rośnie z dnia na dzień. Akademia Piłkarska Reissa to nie tylko treningi, ale także mnóstwo dodatkowych atrakcji. Klub wyróżnia się na tle pozostałych szkółek piłkarskich

Dbamy o rozwój naszych podopiecznych. Jako jedyni w Polsce organizujemy Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. Biorą w niej udział wszyscy zawodnicy, a co za tym idzie u nas każde dziecko gra tyle samo, a nie tak jak w innych klubach przesiaduje na ławce, albo wcale nie gra. Co więcej jako jedyni mamy już mini-turnieje dla 4-latków.
W ofercie Akademii nie brakuje profesjonalnych turniejów, sparingów, wizyt w zagranicznych klubach oraz obozów, podczas których mogą oni podnosić umiejętności piłkarskie i ogólną wydolność organizmu. Najbardziej utalentowani powoływani są natomiast na dodatkowe konsultacje i grają w Reprezentacji Akademii. Nowością są także treningi indywidualne, które oczywiście nie mogą zastąpić zajęć grupowych, ale odpowiednio je uzupełniają
– mówi Dyrektor ds. Sportu, Marek Pawłowski.

 

Kiedy rozpocząć przygodę ze sportem?

 

Ruch odgrywa bardzo ważną rolę w procesie wczesnego rozwoju umiejętności fizycznych i społecznych dziecka. Im wcześniej zaczniemy zapoznawać dziecko z zajęciami ruchowymi, tym lepiej. Akademia Piłkarska Reissa oferuje szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od żaka, kończąc na juniorach.

- Warto przyjść na pierwszy trening zapoznawczy, spróbować swoich sił i przekonać się na własnej skórze. To pierwszy krok do tego, by zaprzyjaźnić dziecko ze sportem. W Akademii nie prowadzimy selekcji przy naborach, tak jak robią to inne szkółki. Tu mogą trenować nie tylko najmłodsi, ale także dzieci starsze w wieku 12, 13 lat, takie które grają w innych klubach, bądź zakończyły treningi z rożnych względów. W Akademii każde dziecko ma szanse spełniać swoje sportowe marzenia i pójść w ślady gwiazd, takich jak Lewandowski czy Messi. Na nasze treningi zapraszamy zarówno tych, którzy chcą w aktywny sposób spędzić czas wolny po szkole, jak i tych, którzy myślą o piłkarskiej karierze – opowiada Reiss.