Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij
Youtube
Facebook

Zapisz się do Akademii Reksia!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Reksia. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Jesteś zainteresowany zajęciami w Akademii Piłkarskiej Reissa?

Zostaw kontakt!
Sportujmy.pl
Najczęściej zadawane przez Państwa Pytania:

 

1. Jakim sprzętem dysponuje Akademia?

 

- Nasz klub dysponuje wyposażeniem sportowym dostosowanym do wieku i umiejętności dzieci uczestniczących w zajęciach. Posiadamy własną bazę sprzętową, z której korzystamy podczas "treningów".

 

 

2. Chciałabym zapisać dziecko na zajęcia sportowe, ale nie chce żeby było piłkarzem. Czy mogę przysłać dziecko do was?

 

- Akademia prowadzi zajęcia ruchowe dla dzieci, ukierunkowane na wszechstronny rozwój podopiecznych. Nie są to spotkania "szkolące wyłącznie piłkarzy". Dużą część zajęć stanowią ogólnorozwojowe gry i zabawy ruchowe oraz zabawy z piłką prowadzone w formie atrakcyjnej dla dzieci. Co ważne, Akademia to nie tylko treningi i sport, ale także wiele aspektów wychowawczych, takich jak: dyscyplina, systematyczność, umiejętność pracy w grupie, zdrowa rywalizacja, higiena czy odpowiednia dieta. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą miło i aktywnie spędzić wolny czas w gronie rówieśników.

 

 

3. Kto prowadzi zajęcia w Akademii?

 

- Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy sportu, posiadający odpowiednie przygotowanie merytoryczne jak i pedagogiczne do pracy z dziećmi, są to w zdecydowanej większości absolwenci szkół wyższych o profilu sportowym (AWF). 

 

 

4. Dziecko boi się dużych, twardych piłek. Czy zajęcia w Akademii pomogą mu oswoić się z tego typu sprzętem?

 

- Przede wszystkim nie należy dziecka do niczego zmuszać. Piłki stosowane u nas są tak dobrane, by zminimalizować ryzyko urazów (w wielu zajęciach stosuje się tzw. "piłki gąbczaste", którymi zrobienie krzywdy jest praktycznie niemożliwe). Dodatkowo trenerzy prowadzą zajęcia w odpowiednio zorganizowanych grupach pod względem ilości dzieci, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

 

 

5.  Jakie są korzyści z sportu dzieci w Akademii w tak młodym wieku?

 

- Systematycznie i świadomie podejmowana aktywność fizyczna - gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia - są uznawane za niezbędne dla należytego rozwoju społecznego, psychicznego i motorycznego, stanowiąc ważny element w procesie wychowania.

 

 

6. Jak trenerzy uatrakcyjniają zajęcia z dziećmi?

 

- Już od najmłodszego wieku doskonaleniu ulegają ruchy manualne i lokomocyjne dzieci. W okresie przedszkolnym dziecko potrafi już wykonywać skomplikowane nawyki ruchowe. Dobór, różnorodność oraz zmienność ćwiczeń i zabaw podczas prowadzonych zajęć podnosi atrakcyjność zajęć oraz satysfakcję dzieci jak i rodziców.

 

 

7. Czy dziecko, które nie uczestniczyło nigdy w podobnych zajęciach może brać udział w zajęciach?

 

- W okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym utrzymuje się u dziecka wielka, wewnętrzna potrzeba ruchu, w literaturze fachowej nazywana "głodem ruchu". Proponowane przez Akademię zajęcia ruchowe z pewnością staną się dla państwa pociechy czasem świetnej zabawy w gronie rówieśników, pod opieką młodych, wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.

 

 

8. Co to jest tak zwany „złoty okres rozwoju”?

 

- Zapewne ma Pan na myśli, tzw. "złoty wiek motoryczności". Jest to pierwsze apogeum w rozwoju motorycznym człowieka, przypadające na ok. 4-5 rok życia. W okresie tym pojawiają się pierwsze sprzyjające warunki do nauczania i opanowywania wielu nowych umiejętności ruchowych. Wiek ten wyróżnia się także dużą harmonią ruchów.

 

 

9 . Czy chłopcy i dziewczynki ćwiczą oddzielnie? 

 

- Zajęcia odbywają się w grupach kooedukacyjnych. W wielu krajach Europy zachodniej i w USA zajęcia ruchowe odbywają się w takich grupach aż do okresu pokwitania. Nie ma powodu, by dziewczynki i chłopcy w wieku przedszkolnym ćwiczyły w osobnych grupach.

 

 

10. Synek ma małe problemy ze zdrowiem. Czy może brać udział w zajęciach?

- W zależności od typu choroby czy dysfunkcji, zgodę na uczestnictwo w zajęciach powinien wydać w pierwszej kolejności lekarz! Gdy wyrazi on zgodę na udział dziecka w naszych zajęciach, będziemy gotowi do współpracy.