Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij
Youtube
Facebook

Zapisz się do Akademii Reksia!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Reksia. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Jesteś zainteresowany zajęciami w Akademii Piłkarskiej Reissa?

Zostaw kontakt!
Sportujmy.pl
Kochani rodzice!

 

Akademia Reksia dba o rozwój swoich podopiecznych nie tylko pod względem piłkarskim, ale także intelektualnym oraz psychologicznymW tym celu, klub prężnie współpracuje z ośrodkami nauki, m.in. z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także specjalistami, posiadający wiedzę z zakresu zdrowia i poszczególnych etapów rozwoju dziecka.  Wszystkie Państwa pytania dot.:

 

  • zajęć ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym
  • prawidłowego rozwoju dziecka
  • gimnastyki korekcyjnej
  • wad postaw u najmłodszych

 

kierować można do naszego eksperta - Łukasza Bojkowskiego na adres: porady@akademiareissa.pl. Podpowie on Państwu, jak zadbać o zdrowie dzieci, rozwieje wszelkie wątpliwości, oraz udzieli profesjonalnych porad.
Zapraszamy do zadawania pytań.

 

 

 

Nadwaga i otyłość u dzieci i młodzieży - artykuł Grażyny Sikorskiej-Wiśniewskiej

 

Problem otyłości u dorosłych znany jest od dawna. U dzieci narasta on od kilkunastu lat. Otyłość przez wielu rodziców nie jest uważana za chorobę. Często nie dostrzegają oni problemu, uważając nawet, że jeśli dziecko jest „pulchne”, to z pewno-ścią jest zdrowe.

 

(zobacz cały artykuł)

 
       

 

Zwyczaje żywieniowe dzieci w wieku przedszkolnym

 

Na kształtowanie się zwyczajów żywieniowych dziecka w znaczącym stopniu wpływa jego środowisko rodzinne, a także (choć w mniejszym stopniu) środowisko przedszkolne i szkolne. Od rodziców i wychowawców dziecka oczekuje się podejmowania określonych działań sprzyjających kształtowaniu się u niego prawidłowych nawyków.

 

(zobacz cały artykuł)

 
       
       

 

Styl żywienia dzieci przedszkolnych w opinii ich rodziców

 

Jednym z najistotniejszych czynników decydujących o naszym zdrowiu jest prawidłowe odżywianie. Obserwuje się w dzisiejszym świecie związek między chorobami układy krążenia a sposobem odżywiania. Zwłaszcza rodzajem i ilością kwasów tłuszczowych zawartych w pokarmach.

 

(zobacz cały artykuł)

 
       

 

Czas wolny a zdrowy styl życia - artykuł Urszuli Macioł-Kisiel

 

Podjęty w artykule problem jest głosem w dyskusji na temat świadomego i zorganizowanego czasu wolnego uczniów. Pomimo, że jest odmiennie rozumiany w stosunku do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w każdym przypadku może stać się ważnym czynnikiem determinującym zdrowy styl  życia.

 

(zobacz cały artykuł)

 
       

 

Edukacja przedszkolna skierowana ku wartościom - artykuł Barbary Wolny

 

Ukazuje potrzebę wychowania ku wartościom już na pierwszym etapie edukacji przedszkolnej, przy współpracy rodziny. Podjęte w artykule rozważania na temat wychowania ku wartościom dotyczą prawnych aspektów wychowania w przedszkolu, stąd została dokonana analiza podstawy programowej wychowania przedszkolnego w celu określenia miejsca wychowania ku wartościom w wychowaniu ogólnym dziecka.

 

(zobacz cały artykuł)